iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Odwiedzili CKZ

2019-12-11 11:12:00

Nie zmienia się zainteresowanie Centrum Kształcenia Zawodowego (do niedawna jeszcze Centrum Kształcenia Praktycznego). W ciągu ostatniego roku z możliwości nauki i podnoszenia kwalifikacji na dodatkowych kursach skorzystało około półtora tysiąca młodych ludzi.

28 listopada Centrum Kształcenia Zawodowego zwiedziło pięćdziesiąt osób zajmujących się zawodowo praktyczną nauką zawodu, a reprezentujących 38. placówek OHP z całego kraju. 

Tym, co szczególnie przykuło uwagę gości była liczna grupa uczennic odbywających zajęcia murarskie w pracowni budowlano–instalacyjnej. W sumie ze szkolnych zajęć zawodowych w CKZ korzysta obecnie około pięćdziesiąt dziewcząt uczących się w trzech zespołach szkół zawodowych. Równie wiele kursantek odbywa zajęcia pozalekcyjne z zakresu operowania wózkiem widłowym i minikoparką.

Nowoczesna baza i wyposażenie decydują, że CKZ spełnia swoje zdania edukacyjne. Niedawno na życzenie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego sprawdzono oficjalnie wskaźniki rezultatu programu rozbudowy prowadzącej do uruchomienia Centrum Kształcenia Praktycznego. Policzono ile użytkowników tej instytucji, odbyło planowe szkolne zajęcia zawodowe oraz zajęcia pozalekcyjne (kursy i szkolenia zawodowe) w okresie od listopada do listopada 2018 do listopada 2019. Okazało się, że z dwudziestu funkcjonujących obecnie w tym miejscu pracowni edukacyjnych skorzystało 1486 osób - uczniów trzech szkół: Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Zatem osiągnięto planowany efekt.


CKZ spełnia także ważną rolę w preorientacji zawodowej. Miejsce to odwiedzają licznie uczniowie szkół podstawowych mający w przyszłości podjąć decyzję co do przyszłej edukacji i wyboru zawodu, a także przedszkolaki.

 

 Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl