iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Oddział okulistyczny już działa

2019-12-02 09:12:00

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W ostrowskim szpitalu oficjalnie otwarto Oddział Okulistyczny Chirurgii Jednego Dnia. Co roku przeprowadza się w nim ok. tysiąca zabiegów usunięcia zaćmy.

Pierwszy w historii ostrowskiej lecznicy Oddział Okulistyczny został założony 1967 r., czyli z chwilą oddania do użytku nowego budynku szpitala. Przez prawie 25 lat ordynatorem tego oddziału była pani Halina Krzyżagórska. W roku 1991 po przejściu ordynatora na emeryturę, funkcję te objęła pani Maria Cichowska. Oddział Okulistyczny od samego początku był oddziałem pełnoprofilowym i wykonywał operacje zaćmy, jaskry oraz inne skomplikowane badania oraz leczenie schorzeń oka. W 1999 r. niedofinansowany oddział z przestarzałym sprzętem przestał istnieć. Obecna Okulistyka to reaktywowany w połowie 2018 roku szeroki zakres usług medycznych w nowej formule, od dzisiaj także w komfortowych warunkach.

 

O tym, jak potrzebny jest oddział okulistyczny w powiecie liczącym 160 tys. mieszkańców, świadczą statystyki. W przeciągu półtora roku przeprowadzono 1 400 operacji usunięcia zaćmy. Jak podkreśla szef ostrowskiej okulistyki Bartosz Harasimowicz zabiegi usuwania zaćmy to procedury wykonywane najczęściej na świecie. Zaćma jest bowiem najczęstszą przyczyną odwracalnej ślepoty wśród społeczeństwa.

 

- Nasz Oddział Okulistyczny to oddział Chirurgii Jednego Dnia, co oznacza że pacjenci tego samego dnia po wykonaniu zabiegu wracają do domu. Oddział powstał półtora roku temu dzięki pozyskaniu kontraktu z NFZ, który przyznawany jest co kilka lat. Od początku pracowaliśmy na nowoczesnym sprzęcie jednak w skromnych warunkach lokalowych, dlatego cały ten czas pojawiał się temat remontu. Dzisiaj celebrujemy zakończenie remontu i oddanie do użytku oddziału w pełnym zakresie. Nie udałoby się to gdyby nie świetne planowanie, zarządzanie tym projektem oraz finansowanie. Od początku pracowaliśmy na najwyższej jakości sprzęcie, natomiast za sprawą remontu podniósł się znacząco komfort pracy oraz pobytu pacjentów – wyjaśnia Bartosz Harasimowicz, kierownik oddziału.

 

Remont okulistyki w ostrowskim szpitalu kosztował 800 tys. zł, natomiast zakup sprzętu wyniósł 1,5 miliona złotych. Środki na ten cel pochodziły z budżetu powiatu ostrowskiego oraz szpitala.

 

- Oddział Okulistyczny to nasza najnowsza propozycja dla pacjentów z powiatu, ale też całego regionu. Posiadamy wysokowykwalifikowaną kadrę medyczną oraz supernowoczesny sprzęt. Chciałbym podkreślić, że wszystkie inwestycje prowadzone w szpitalu nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego organu założycielskiego, jakim jest powiat ostrowski, dlatego chciałbym serdecznie podziękować staroście ostrowskiemu, wicestaroście oraz wszystkim radnym powiatowym – mówi dyrektor Dariusz Bierła.

 

 

 

Źródło: powiat-ostrowski.plReklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl