iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Oddział izolacyjny oddany do użytku

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W ostrowskim szpitalu oddano do użytku oddział izolacyjny. Lecznicy przybyło kolejnych 12 łóżek dedykowanych pacjentom z chorobami zakaźnymi.

Inwestycje w odziały izolacyjne to pokłosie epidemii koronawirusa. Ostrowski szpital bardzo aktywnie włączył się w walkę z wirusem. W kulminacyjnym momencie placówka dysponowała ok. 240 łóżkami dedykowanymi dla zakażonych Covid-19. Na potrzeby pacjentów zaadaptowane wówczas zostały inne oddziały.

- W 2021 roku powstał pomysł, aby na bazie starego oddziału neurologicznego stworzyć oddział izolacyjny z prawdziwego zdarzenia. Dzięki rządowej dotacji w wysokości ok. 5 mln zł stworzono nowoczesny 21 łóżkowy oddział wraz z zapleczem diagnostycznym – mówi Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

Łącznie leczonych było w Ostrowie ponad 2600 pacjentów covidowych. Zakażeni tym wirusem trafiają do ostrowskiej lecznicy nadal. Obecnie hospitalizowanych jest 9 pacjentów.

Z myślą o zabezpieczeniu potrzeb podjęto decyzję o rozbudowie drugiej części oddziału izolacyjnego. Dzięki wsparciu funduszu przeciwdziałania Covid-19 szpital pozyskał 4,6 mln zł, kwotą 1,1 mln zł zadanie dofinansowano z rezerwy premiera, a brakująca kwotę 300 tys. wyasygnowano z budżetu Powiatu Ostrowskiego. W zamian powstał 12 łóżkowy oddziałał z własnym ciągiem komunikacyjnym i śluzą do której wjeżdżać mogą karetki.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również