iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Od września ma ruszyć nowa "czwórka"

2021-02-15 12:02:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim oraz Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych od września mają edukować się w tej samej placówce oświatowej, w budynku przy ul. Waryńskiego, gdzie obecnie mieści się druga z nich. Ta z końcem sierpnia kończy swą działalność, a nowo powstała placówka ma nosić nazwę SP nr 4. Pomysł jednak muszą jeszcze przyklepać ostrowscy radni, nad czym pochylą się na najbliższej sesji.

- Jestem przekonana o tym, że będą to zmiany pozytywne, przede wszystkim dla uczniów. Takie decyzje nie należą do łatwych, ale budynek przy ulicy Królowej Jadwigi wymaga gruntownej modernizacji, która może trwać nawet rok. Uczniowie mają tam do dyspozycji niewielką salę gimnastyczną i małe boisko, które mogą zamienić na dwie sale gimnastyczne, w tym jedną dużą, boisko z bieżnią i o nowszą, o wiele większą przestrzeń – przekonywała podczas konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Jak zwracają uwagę samorządowcy, obiekt przy ulicy Waryńskiego jest kilka razy większy niż ten przy ulicy Królowej Jadwigi, gdzie dotychczas funkcjonowała „czwórka“ i pomieści uczniów obu szkół. Powierzchnia użytkowa szkoły przy ulicy Królowej Jadwigi to zaledwie 1,2 tys. metrów kwadratowych, zaś przy Waryńskiego jest to ponad 10 tys. metrów kwadratowych.

 

 

- Będziemy robić wszystko, by zarówno uczniowie dotychczas uczący się przy ulicy Waryńskiego, jak i dzieci oraz młodzież ostrowskiej „Czwórki” od września razem rozpoczęli naukę. Jednak jeśli rodzic, nie zdecyduje się posłać dziecka do nowej siedziby szkoły przy  ulicy Waryńskiego, będzie mógł wybrać inną spośród naszych szkół miejskich: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 5 lub innych prowadzonych przez  podmioty nie samorządowe – zaznaczył Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa.

 

To jednak nie koniec nowości. Świeżo upieczona „czwórka“ będzie funkcjonować pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. To pierwszy przypadek w Polsce, gdy szkoła podstawowa, a nie średnia, zostaje objęta pieczą uniwersytetu. Na uczniów ostrowskiej „czwórki“ więc wiele edukacyjnych projektów.

 

- Oferta edukacyjna naszej szkoły opiera się na założeniu „Każdego docenić, nikogo nie zgubić”. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, telewizyjnych i fotograficznych, ale także warsztatach umiejętności społecznych, czy zajęciach z bioinżynierii. Uczniowie będą mogli również kontynuować lekcje języka chińskiego i to już od najmłodszych klas. To jednak nie pełen repertuar, a dopiero początek oferty edukacyjnej – zachęcała dr Renata Spodzieja, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl