iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Od kilku tygodni działa ostrowski numer wsparcia dla dzieci i młodzieży - 800 880 444

2022-01-17 09:01:00
800 880 444 - numer wsparcia dla dzieci i młodzieży działa już od ponad miesiąca. Telefony odebrane w tym czasie wskazały, że to bardzo potrzebna i ważna akcja, którą wydłużamy do końca marca. Numer jest anonimowy, bezpłatny i całodobowy.

- Ponad miesiąc temu uruchomiliśmy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Psychologowie, którzy czekają po drugiej stronie słuchawki, odebrali kilka telefonów. Bardzo ważnych. Ten czas pokazał nam przede wszystkim, że anonimowy, bezpłatny i całodobowy numer wsparcia był potrzebny młodym ostrowianom, dlatego kontynuujemy jego działanie - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Numer 800 880 444 już działa - anonimowo, bezpłatnie i całodobowo. Jego adresatem są dzieci i młodzież, którzy z różnych przyczyn mogą potrzebować wsparcia - zarówno fachowej psychologicznej porady, ale czasami po prostu rozmowy. Telefon jest obsługiwany przez profesjonalnych psychologów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieży.

 

- Bez wchodzenia w szczegóły, bo taka jest też idea telefonu zaufania, telefony, które odebraliśmy wskazują na to, że warto tę akcję kontynuować zwłaszcza w niepewnym czasie pandemii, niepewnym czasie uczestnictwa dzieci w zajęciach w szkole i w czasie, gdy kontakty rówieśnicze są nadal zaburzone po pierwszym etapie pandemii. To ważne zadanie, które może pomóc tym, na których nam najbardziej w tej sytuacji zależy, a więc najmłodszym mieszkańcom - mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Projekt "Telefon mam, nie jestem sam", a więc porad psychologicznym dla dzieci i młodzieży, zostaje wydłużony do końca marca 2022 roku.

 

- Młodzi Ostrowianie, jeśli tylko chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, wsparcia lub borykacie się z problemami - dzwońcie. Ten numer jest dla Was. 800 880 444 - zdecydowanie warto zapamiętać lub zapisać, a także przekazać znajomym - dodaje prezydent Beata Klimek.

 

Od początku pandemii w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonują dwa numery wsparcia dla mieszkańców Miasta. 669 991 530 lub 669 990 592 - te numery są czynne w godzinach od 8 do 19, od poniedziałku do piątku. Przy telefonach czekają psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, terapeuci - na co dzień współpracujący z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

 

Numer 800 880 440 dla dzieci i młodzieży to uzupełnienie oferty, którą Miasto Ostrów Wielkopolski przygotowało na czas pandemii dla mieszkańców.

 

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Ostrów Wielkopolski . Program wspierania dzieci i młodzieży. Telefon zaufania - „Telefon mam, nie jestem sam”. Operatorem programu jest Cogito Sebastian Łaźniak.Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU