iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Od garażu mogły zająć się inne budynki

Zdjęcie: mł. kpt. Tomasz Walczak
O sporym szczęściu mogą mówić właściciele jednej z posesji, na której doszczętnemu spaleniu uległ garaż.

- Przybyłe na miejsce zastępy straży zastały objęty całkowicie pożarem garaż z pojazdem w środku, który zlokalizowany był bezpośrednio pomiędzy trzema innymi budynkami. Dodatkowo na podjeździe przed garażem znajdowało się kilka samochodów osobowych - relacjonuje mł. kpt. Tomasz Walczak z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Na domiar złego, garaż stał pomiędzy innymi budynkami, które również  były zagrożone pożarem. Dlatego działania strażaków polegały na  podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się garaż oraz trzech prądów wody w obronie zagrożonych sąsiednich budynków.

- Jednocześnie strażacy ewakuowali z domu jednorodzinnego jedną osobę, która nie odniosła żadnych obrażeń. Pozostali mieszkańcy i użytkownicy opuścili zagrożone budynki przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Z uwagi na silne zadymienie, konieczna była praca w sprzęcie ochrony dróg oddechowych - wyjaśnia mł. kpt. Tomasz Walczak.

Poza zniszczonym garażem, częściowemu uszkodzeniu uległy również pobliskie budynki. W działaniach trwających blisko 3 godziny brało udział łącznie 6 zastępów straży pożarnej.

(alf)Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również