iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Od 12 lat przyznają wyprawki dla niemowlaków

Rodzice 46 maluszków odebrali z rąk burmistrza Jacka Bartczaka i przewodniczącego samorządu Andrzeja Matyby decyzję o przyznanej Raszkowskiej Wyprawce Niemowlaka.

Już po raz 12. zostały przyznane środki dla nowo narodzonych mieszkańców Gminy i Miasta Raszków. Uroczystość wręczenia Raszkowskiej Wyprawki Niemowlaka odbyła się 13 grudnia 2021 roku w świątecznej scenerii sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie.  

- Serdecznie gratuluję rodzinom, w których w ostatnich miesiącach spotkała radość, jaką niosą narodziny dziecka. Jest to jednak też duże wyzwanie dla rodziców. Mam nadzieję, że nasza Raszkowska Wyprawka Niemowlaka wesprze morze potrzeb najpilniejszych zakupów – mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Jacek Bartczak witając wszystkich na uroczystości.

 

Od 2016 roku gmina przyznaje świadczenie 550 zł dla każdego dziecka. W przypadku narodzin czwartego dziecka w rodzinie albo bliźniąt, świadczenie wzrasta do 1000 złotych na dziecko. W sumie wyprawkę niemowlaka otrzymało już 716 rodzin. W tej edycji wpłynęło 46 wniosków, z których 1 dotyczy bliźniąt, a dwa dotyczą narodzin czwartego (lub kolejnego) dziecka w rodzinie.

 

Następne wnioski na Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka będzie można składać od 1 maja do 1 czerwca 2022 r.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI