Ostrów Wielkopolski

Ochrona w Centrum Przesiadkowym

Ochrona w Centrum Przesiadkowym

Wraz z nowym rokiem Centrum Przesiadkowe w Ostrowie Wielkopolskim zyskało ochronę. Planowany jest także remont toalet i poczekalni. Regularne kontrole straży miejskiej i policji nie przyniosły oczekiwanego efektu. W obiekcie regularnie dochodziło do dewastacji i wandalizmu.

- Koniec z wandalizmem na Centrum Przesiadkowym. Zapewnienie ochrony to krok w dobrą stronę, który z pewnością poprawi komfort podróżowania oraz bezpieczeństwo pasażerów. Nie ma naszego przyzwolenia na niszczenie i dewastowanie wspólnego dobra - podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ochrona obecna jest od 2 stycznia tego roku. W budżecie miasta na ten cel przeznaczono 300 tysięcy złotych.

- Pracownik jest obecny na obiekcie przez siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia Centrum, a więc od 6.30 do 23.30 i zapewnia pełen komfort wszystkim oczekującym na nasze autobusy - dodaje Małgorzata Spiżewska, kierownik Referatu Transportu Miejskiego.

Wraz z nowym rokiem odnowione zostaną pomieszczenia centrum, czyli poczekalnia i toalety.

Przypomnijmy. Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarto w styczniu 2019 roku. Jest to inwestycja w dużej mierze sfinansowana dzięki funduszom europejskim. To część dużego projektu wartego ponad 42 miliony złotych – „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi”. Dofinansowanie, które pozyskał Ostrów to blisko 32 miliony złotych.

Centrum Przesiadkowe to przede wszystkim skupienie ruchu autobusowego w jednym miejscu, w dogodnej lokalizacji w centrum miasta. Znajduje się również w bliskiej odległości od dworca kolejowego.





Z regionu


Czytaj również