iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwych kierujących

31 i 68-letni mężczyźni mieli ok 2,5 promila, 58-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymani kierujący odpowiedzą przed sądem i czekają ich dotkliwe kary finansowe oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek, około godziny 9:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego na jednej z ulic miasta. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, 34-latek poinformował, że jechał za pojazdem, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni i zjeżdżał na pobocza. Świadek nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy. 34-latek widząc całą sytuację, wyprzedził samochód i zajechał mu drogę. Mężczyzna wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Nietrzeźwy kierujący został ostatecznie zatrzymany przez ostrowskich policjantów. 68-latek miał w organizmie ok 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia, po 20:00 policjanci z Odolanowa interweniowali wobec 58-latka, który mając ponad promil alkoholu spowodował kolizję drogową. Mężczyzna został ujęty przez poszkodowaną. 37-latka tłumaczyła policjantom, że kierujący volkswagenem uderzył w jej samochód i odjechał. Kobieta pojechała za mężczyzną. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kolejna sytuacja z nietrzeźwym kierującym miała miejsce po północy. Kierujący samochodem marki Audi wjechał w ogrodzenie posesji. 31-latek miał w organizmie ok 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna posiada zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, z uwagi na wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Teraz nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI