iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy. Miał blisko 3 promile

2021-10-11 08:25:09
Nietrzeźwy kierujący został ujęty przez innych uczestników ruchu. Do obywatelskiego ujęcia kierowcy, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, doszło w Skalmierzycach. Amator jazdy na "podwójnym gazie" musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną a nawet karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

7 października policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że został zatrzymany mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce ujęcia skierowani zostali policjanci.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 32-latka. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile w jego organizmie. Kierowca osobowego peugeota został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za który prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

 

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy osób, które ujęły pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 5