iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

O profilaktyce z integracją

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

13 października w ostrowskim Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych został przeprowadzony Dzień Profilaktyki połączony z integracją klas pierwszych. Jego inicjatorem był dyrektor szkoły, Rafał Paterek, jego zastępczyni Monika Gromska i Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia mogli na boisku podziwiać pokazy Powiatowej Straży Pożarnej, poznali kwestie związane z honorowym dawstwem krwi, zasady postępowania na wypadek pożaru, zasady zdrowego odżywiania, resuscytację krążeniowo- oddechową. Ponadto odbyło się spotkanie z dwoma przedstawicielkami Powiatowej Komendy Policji, przy okazji którego przekazano informacje o istotnych zagrożeniach wynikających z korzystania z Internetu.

Zwieńczenie całości stanowiła grochówka wojskowa wydawana na boisku szkolnym przez Samorząd Uczniowski. Jej fundatorem była firma „Jadło w plenerze”. Nie obeszło się bez pamiątkowego zdjęcia.

- W imieniu Dyrekcji bardzo dziękuję opiekunkom samorządu: Ewie Trachimowicz i Beacie Zalewskiej, nauczycielom: Marcie Panek, Annie Kasprzyk i Krzysztofowi Kokotowi oraz samorządowi uczniowskiemu za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego dnia. Składam serdeczne podziękowania panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim za przygotowanie pokazu oraz pani Annie Janickiej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu za prelekcję dotyczącą Honorowego Oddawania Krwi – podsumowała Monika Gromska.

 

Szkoła to przede wszystkim nauka, ale niemniej ważne są rozmowy i nawiązywanie kontaktów międzyludzkich. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji klas pierwszych z wychowawcami.

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI