iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

O jedno włamanie za dużo...

Policjanci ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniami. 32-letni mężczyzna kilkukrotnie włamał się do niezamieszkałego budynku jednorodzinnego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, z którego kradł elektronarzędzia.

32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego został zaskoczony przez ostrowskich kryminalnych na gorącym uczynku. Mężczyzna chwilę po tym, jak włamał się do niezamieszkałego domu jednorodzinnego, został zatrzymany. Policjanci ustalili, że to nie jedyne włamanie 32-latka.

 

W grudniu ubiegłego roku mężczyzna trzykrotnie włamał się do tego samego budynku. Przy pierwszym włamaniu została skradziona kosiarka spalinowa o wartości około tysiąca złotych. Przy kolejnym, złodziej ukradł kosę spalinową. Po kilku dniach, sprawca ponownie poszedł do tego domu i zabrał elementy żeliwne. „Zachęcony” łatwym łupem, 7 stycznia ponownie włamał się do budynku.

Podejrzany o włamanie i kradzieże, przyznał się do dokonania tych przestępstw. 32-latek tłumaczył, że skradzione przedmioty sprzedał nieznanym osobom, a uzyskane pieniądze przeznaczał na potrzeby życia codziennego. Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia.

 

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również