iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

O bezpieczeństwie z seniorami

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

W Domu Dziennym Seniora „Senior+” policjanci przeprowadzili spotkanie profilaktyczne mające na celu informowanie, podnoszenie świadomości oraz przeciwdziałanie i zapobieganie przestępstwom na szkodę osób starszych. Oszuści w sposób bezwzględny wykorzystują ich życzliwość, empatię czy poczucie samotności wyłudzając od seniorów oszczędności życia.

 

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy spotkali się z seniorami. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas wizyty policjanci informowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody, jakie najczęściej stosują przestępcy, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika instytucji”, „policjanta”.

Policjanci prosili również o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Omówili też bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przypomnieli o szczególnej ostrożności w okresie Wszystkich Świętych, zachęcając seniorów, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo.  Policjanci przypomnieli, że noszenie odblasków w sposób widoczny dla kierowców – kamizelki, opaski czy breloczka podniesie znacząco bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze przybliżyli również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania.

Po wystąpieniach policjantów rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI