iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

O bezpieczeństwie w Gostyczynie

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, jak nie dać się oszukać fałszywym „wnuczkom”, „policjantom”, czy prawidłowym zabezpieczeniu mienia rozmawiali policjanci z mieszkańcami gminy Nowe Skalmierzyce podczas debaty społecznej, która odbyła się w Gostyczynie.

 

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, to tytuł cyklu debat społecznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ostanie ze spotkań odbyło się w Gostyczynie i miało charakter ewaluacyjny. Spotkanie zaadresowane było do wszystkich osób oraz instytucji, dla których temat bezpieczeństwa nie jest obojętny.

- Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach podinsp. Andrzejem Sobczakiem przekazali wiele cennych rad o tym, jak unikać zagrożeń. Była więc mowa m. in. o ważnej roli elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność na drodze, bezpiecznym poruszaniu się po drodze, prawidłowym korzystaniu z przejść dla pieszych. Nie zabrakło też informacji o tym jak nie dać się oszukać fałszywym „wnuczkom” czy „policjantom”. Policjanci omówili też tematy związane z cyberzagrożeniami. Ponadto przedstawicielki KRUS z Ostrowa Wielkopolskiego przekazały jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na wsi, przede wszystkim podczas prac w gospodarstwie - relacjonują ostrowscy policjanci.

Przeprowadzona debata umożliwiła również przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

- Tego typu spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również