iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

O bezpieczeństwie w domu seniora i radzie osiedla

2022-09-09 08:09:00

W Dziennym Domu Seniora w Latowicach oraz w siedzibie Rady Osiedla nr 8 „Odolanowskie” policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie.


Podczas debat omówiono m.in. zagrożenia ze strony oszustów, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Uczestnikami spotkania byli mieszkańcy m.in osiedla „Odolanowskie” oraz seniorzy. Przypomniano również o Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

Debatę w dziennym domu Seniora, rozpoczął Komendant Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach podinsp. Andrzej Sobczak. Spotkanie dotyczyło w całości bezpieczeństwu seniorów, w szczególności przypomniano o zagrożeniach ze strony oszustów, omówiono również bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda.

- Podczas debaty na osiedlu „Odolanowskie” mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz omówiła i przypomniała mieszkańcom o zagrożeniach związanych z działaniami oszustów, złodziei mieszkaniowych, natomiast Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Sławomir Frąszczak omówił temat bezpieczeństwa na drogach, szczególnie jeśli chodzi o niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zmiany w taryfikatorze. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Rady Osiedla i Miasta Ostrów Wlkp., Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej - podaje policja.

Zarówno na debacie w Latowicach jak i na Osiedlu „Odolanowskie”, po wystąpieniach policjantów rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania. Pytania od uczestników debaty dotyczyły nie tylko przepisów ruchu drogowego ale również niebezpiecznych miejsc na drogach.

Wszystkie uwagi, postulaty i informacje na temat zagrożeń zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i zostaną zweryfikowane podczas codziennych służb.
Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK