iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Piłka ręczna

Nowy zarząd, nowe cele

2019-09-24 09:09:00

Stworzenie w Ostrowie Wielkopolskim profesjonalnego i kompleksowego systemu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej, to główny cel nowego Zarządu Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia na najbliższe lata.

- Ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej, to szansa na wzmocnienie potencjału młodych adeptów szczypiorniaka i ostrowskich wychowanków – podkreśla Paweł Staszak, prezes KPR Ostrovia.

 

W opinii specjalistów – trenerów i sportowców skoordynowanie szkolenia dzieci i młodzieży poprzez centralne szkolenie piłki ręcznej w mieście, zwiększa szanse na sukcesy sportowe w przyszłości. Wzorem najlepszych europejskich akademii sportu młodzieżowego, KPR Ostrovia rozpoczyna tworzenie silnego ośrodka z pełną drabinką szkoleniową i kręgosłupem szkoleniowym. Docelowo projekt ma prowadzić do pozostawania najzdolniejszych i najlepszych wychowanków w ostrowskiej drużynie.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że szkolenie centralne grup młodzika odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, w każdy poniedziałek oraz środę od 17.00 do 18.30. Jest to  szkoła z ogromnymi tradycjami w piłce ręcznej, to szkoła, która jako jedyna w naszym regionie uczestniczy w Programie „Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej”, której Związek Piłki Ręcznej w Polsce już kilka lat temu powierzył szkolenie ostrowskiej młodzieży. KPR Ostrovia zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z rocznika 2005 i 2006 na treningi do hali SP9. Drabinka szkoleniowa o której mowa, oczywiście nie kończy się na szkole podstawowej. Dalej ci zawodnicy mają możliwość uczęszczania do klas sportowych w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych przy ulicy Kantaka, oczywiście nadal pod egidą KPR Ostrovia.

 

Już w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach młodzieżowych KPR Ostrovia wystartuje jeszcze w grupie juniora oraz juniora młodszego.

- Wzmocnienie i ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży to wieloletnie wyzwanie, ale wierzę, że również początek drogi KPR Ostrovia do Superligi w przyszłości – podsumowuje prezes Paweł Staszak.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl