iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z powiatu

Nowy wóz dla OSP Janków Zaleśny

2019-12-11 14:12:00

Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowie Zaleśnym obchodziła 95. rocznicę swojego powstania. Uroczystość byłą okazją do poświęcenia nowego samochodu, który otrzymała jednostka w Jankowie Zaleśnym dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz gminy Raszkowa.

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy peugeot boxer, który otrzymała jednostka OSP w Jankowie Zaleśnym kosztował prawie 190 tys. zł. Zakup wsparł Urząd Marszałkowski oraz gmina Raszków, która z budżetu przeznaczyła na ten cel kwotę 38 tys. 900 zł. To już 16. samochód dla jednostek OSP na terenie gminy Raszków.

 

Uroczystości rozpoczęła msza św., którą w intencji strażaków odprawił ks. Jacek Piekielny – proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym. Po nabożeństwie delegacje, poczty sztandarowe oraz zaproszonych gości na plac pod remizę zaprowadził nowy wóz strażacki. Tutaj nastąpiło uroczyste poświęcenie samochodu, którego rodzicami chrzestnymi zostali Maria Tomaszewska oraz Sławomir Zaradny. Burmistrz Raszkowa w obecności przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego oficjalnie przekazał kluczyki druhowi OSP Janków Zaleśny. Następnie wszyscy udali się na salę wiejską, na której Władysław Pasek przypomniał 95-letnią historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Zaleśnym.

- Oby Wasza trudna i wymagająca poświęceń służba była także źródłem satysfakcji. Niech Patron, św. Florian towarzyszy Wam każdego dnia. W dniu Jubileuszu przekazujemy samochód bojowy, który będzie służył tym, którzy codziennie pozostają w gotowości do ratowania drugiego człowieka i dorobku jego życia. To już 16. samochód, który w ostatnich latach Gmina i Miasto Raszków doposażyła jednostkę OSP na swoim terenie i mamy nadzieję, że nie ostatni - powiedział burmistrz.

Głos zabrali również przybyli goście, składając serdeczne życzenia z okazji jubileuszu i gratulując nowego samochodu.

 

 Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl