iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Nowoczesna sterylizatora powstanie w ostrowskim szpitalu

2019-09-10 10:09:00

Nowoczesna sterylizatora powstanie w ostrowskim szpitalu. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, a środki na ten cel szpital i powiat pozyskały w części z rezerwy prezesa Rady Ministrów.

27 sierpnia w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisana została umowa, na przekazanie 1,2 mln zł dotacji z rezerwy prezesa Rady Ministrów właśnie na modernizację centralnej sterylizatorni. W niej dezynfekowany jest sprzęt m.in. do wszystkich operacji i zabiegów.

Władze powiatu ostrowskiego oraz dyrekcja szpitala kilka miesięcy temu złożyły stosowne dokumenty w sprawie dofinansowania pierwszego etapu tej inwestycji. Wnioskowana kwota opiewała na 3,5 mln zł. Ostatecznie otrzymano 1,2 mln zł. Ostatnie tygodnie poświęcone były na przygotowanie takiego montażu finansowego, który mimo zmniejszonej kwoty pozwoliłby skorzystać z tych środków.

Pierwszy etap inwestycji kosztować będzie ponad 4 mln zł. - Z naszego budżetu dołożymy na ten cel 1,2 mln, a pozostałą kwotę wyasygnuje szpital. Dziękuję pracownikom obu naszych instytucji i Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego za merytoryczną pracę, ale także za wsparcie na poziomie parlamentarnym, bez którego trudno byłoby sięgnąć po te środki - powiedział starosta Paweł Rajski.

Obecna sterylizatornia mieści się w piwnicach szpitala. – Warunki, którymi dysponujemy nie odpowiadają standardom i potrzebom. Pomieszczenia są bardzo ciasne i mało funkcjonalne. Wymiany wymaga także sprzęt. Tymczasem nie ma szans na sprawne funkcjonowanie poszczególnych oddziałów zwłaszcza urazowych bez dobrej sterylizacji – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Nowa sterylizacja zlokalizowana zostanie na pierwszym poziomie nowo wybudowanego skrzydła szpitalnego. Do zagospodarowania będzie kilkaset metrów kwadratowych. Prace budowlane powinny rozpocząć się w tym roku.

Dofinansowanie z rezerwy premiera, to kolejne środki zewnętrzne pozyskane dla szpitala w ostatnim czasie.

- Cieszę się, że do naszego szpitala udaje się pozyskiwać środki z różnych źródeł: od marszałka województwa, od Jurka Owsiaka z Fundacji WOŚP, z ministerstwa zdrowia czy teraz z rezerwy premiera. Udało się nam w Ostrowie to, że szpital łączy i mam nadzieję, że nadal tak będzie! A my będziemy się starać o kolejne środki – dodał starosta.

 

 Fotorelacja
Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl