iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Nowoczesna pracownia informatyczna w SP4

2023-01-23 11:01:00

Nowoczesna pracownia informatyczna to "prezent" dla uczniów ostrowskiej Szkoły Podstawowej nr 14. Nowe wyposażenie to 20 zestawów komputerów z oprogramowaniem oraz monitor interaktywny.


- Stary sprzęt miał już swoje lata, więc zakupiliśmy 20 nowych komputerów z oprogramowaniem i niezbędnych wyposażeniem, a także monitor interaktywny. Teraz młodym ostrowianom nie jest straszna edycja tekstu, czy obróbka obrazu i dźwięku. Więcej! Młodzi sprawdzają swoje siły w programowaniu! Gdy miejskie inwestycje cieszą Was. Cieszę się i ja! Niech nowy sprzęt Wam służy - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Uczniowie i nauczyciele cieszą się pełnią możliwości wykorzystania 20 nowych zestawów komputerowych do efektywnej realizacji podstawy programowej od grudnia 2022 roku. Zakupione komputery Lenovo, z zainstalowanym najnowszym systemem operacyjnym oraz wszelkim niezbędnym oprogramowaniem, a także podłączone do nich monitory z głośnikami, klawiatury i myszki, zachęcają młodzież do poznawania tajników wiedzy informatycznej.

Jak sprawdza się pracownia z nowym sprzętem w praktyce sprawdził zastępca prezydent Sebastian Górski. Uczniowie klasy 5a pokazali co już potrafią, a nawet zdradzili, że w takich warunkach, to aż przyjemnie jest się uczyć.

- Jesteśmy pewni, że w takich warunkach uczniowie będą mogli w bezpieczny sposób nabywać i rozwijać zainteresowania i talenty informatyczne, które skutecznie otworzą im przyszłą drogę zawodową - podkreśla Beata Dymna-Heine, dyrektor szkoły.
Czytaj również