iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów

Nowe urządzenia do badania trzeźwości kierowców

2017-02-16 10:09:58
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

WORD w Kaliszu od lat wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach tej współpracy WORD wspiera również rzeczowo ostrowską komendę. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniewowi Raczakowi dwa urządzenia AlcoBlow.

 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, oprócz realizacji bieżących zadań, w których wykorzystuje urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzi szereg wzmożonych akcji np. „trzeźwość”, „trzeźwy poranek”, „alkohol i narkotyki”. Tylko od początku tego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali stan trzeźwości ponad 7 tysięcy kierujących.

AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

Urządzenia zostały zakupione i przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK