iOstrowWlkp.pl reklamy
WOŚP

Nowe Skalmierzyce z rekordem!

Blisko 52 tys. zł, to efekt kwesty w Nowych Skalmierzycach. 61. wolontariuszy przyłączyło się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez placówki oświatowe, bibliotekę oraz Centrum Kultury.
Na miejsko-gminny sztab działający pod patronatem burmistrza złożyły się również koordynujący akcję Referat Kultury, Sportu i Promocji Gminy oraz organizacje społeczne, w tym w szczególności Stowarzyszenie Eudajmonia oraz  Koło Gospodyń Wiejskich z Nowych Skalmierzyc.
 
Przekazaną do kaliskiego oddziału WOŚP sumę 51 675,80 zł (wspartą drobną walutą obcą) stanowiły datki zebrane do puszek podczas ulicznej kwesty – przeszło 43 tys. zł, natomiast ponad 8 tys. zł pochodziło z licytacji, którą członkowie Stowarzyszenia Eudajmonia przeprowadzili w sztabie podczas finału. Dzień spędzony w towarzystwie druhów OSP Skalmierzyce, kurtka z autografem Bartka Zmarzlika, piłka nożna podpisana przez Kubę Błaszczykowskiego, koszulki i inne gadżety z logo WOŚP, płyty i zdjęcia z autografami artystów, rękodzielnicze skrzaty, rękawice kuchenne, chleby, ciasta czy kosz wędlin – to tylko część fantów stanowiących pulę ciekawych przedmiotów, o które „targowali” się ze sobą mieszkańcy z korzyścią dla fundacji Jurka Owsiaka, grającej tym razem na rzecz zabiegowej medycyny dziecięcej.
- To dotychczas najlepszy wynik, jaki Nowe Skalmierzyce uzyskały podczas 24 finałów WOŚP, w jakich uczestniczyły. Oznacza to, że uczymy się dobroczynności i potrafimy dzielić się dobrem w każdym wymiarze – skomentował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.
Finał WOŚP to jednak nie tylko podliczenie zebranych w drugą niedzielę stycznia pieniędzy, ale również wydarzenia temu towarzyszące. W tym roku były to taneczno-wokalne występy dzieci oraz młodzieży – podopiecznych placówek oświatowych, Centrum Kultury oraz członków grupy tanecznej „FLUX”, a ponadto także zajęcia ruchowe przeprowadzone przez Eudajmonię, koncert zespołu Gangsters Rock oraz zabawy z ogniem. Na te ostatnie złożyły się: teatr ognia grupy Infernal – niezwykle spektakularny fireshow oraz światełko do nieba – tym razem nie w tradycyjnej wersji fajerwerków, ale zimnych ogni, które nadały imprezie charakteru ciepła oraz bliskości między jej uczestnikami. Był to również symbol łączności ze sztabem ogólnopolskim oraz podsumowanie całego finału w Nowych Skalmierzycach.
 

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI