iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Nowe oddziały przedszkolne

2020-06-19 08:06:00

Zdjęcie: Archiwum
Ostrów otrzyma niemal pół miliona złotych dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na nowe oddziały przedszkole dla ostrowskich maluchów. Dzięki pozyskanym pieniądzom 45 przedszkolaków skorzysta z kącików tematycznych, pomocy logopedy, czy nowych urządzeń dostosowanych do najmłodszych dzieci na placu zabaw.

W środę, 17 czerwca, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego podpisała z Krzysztofem Grabowskim, wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu.

- Cieszymy się każdą pozyskaną złotówką, bo ona jest w Ostrowie Wielkopolskim dobrze wykorzystywana. Inwestycja w edukację jest dla nas priorytetem. To aż 45 dodatkowych miejsc przedszkolnych. Z całą pewnością będą one dobrze wykorzystane, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszych najmłodszych obywateli, o wartość edukacyjną, a także poczucie bezpieczeństwa rodziców dzieci, którzy będą mogli zostawić swoje pociechy w przedszkolu pod dobrą opieką – podkreśla prezydent Ostrowa.

Nowe oddziały przedszkolne zostaną dofinansowane kwotą 479 426,56 złotych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 564 031,25 złotych.

W ramach projektu utworzono 45 nowych miejsc dla dzieci w Przedszkolu nr 16 (jednostka mieści się przy ulicy Partyzanckiej) w Ostrowie Wielkopolskim. Nowe oddziały zostały uruchomione przy Szkole Podstawowej nr 4. Mieszczą się w nowo zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze budynku – utworzono tu dwa oddziały dla 3 i 4-latków.

W ramach półmilionowego grantu przewidywane jest doposażenie nowo powstałych oddziałów - zakup mebli, urządzenie kącików tematycznych (kącik kuchenny, kącik przyrody). Doposażona zostanie także kuchnia, zakupione zostaną zabawki i laptop oraz sprzęt administracyjny np. kserokopiarka. Nowe urządzenia, które są bezpieczne i dostosowane do potrzeb maluchów, pojawią się na przyszkolnym placu zabaw. Pozyskane fundusze zostaną też przeznaczone na zatrudnienie i wynagrodzenie logopedów.

- W Wielkopolsce bardzo dobrze wykorzystujemy środki unijne. Widać to doskonale na przykładzie rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. To nie jest przecież ani pierwsza, ani ostatnia umowa, którą tu podpisujemy. W Ostrowie jest wiele inwestycji, które już zostały zrealizowane przy wsparciu środków europejskich – mówi Krzysztof Grabowski - Wiem z doświadczenia, że dobrzy pracownicy to skuteczne pozyskiwanie środków. Obserwuję to na bazie rozwoju wielu samorządów i Ostrów Wielkopolski na tej mapie z pewnością się wyróżnia.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl