iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Nowe miejsce dla ostrowskich czworonogów

Na Kozim Borku w Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie otwarto Psi Park.

 

W dniu otwarcia na Psim Parku obecna była behawiorystka Klaudia Wawrzyniak oraz członkowie wielkopolskiego oddziału grupy poszukiwawczo-ratowniczej "SIRON" Błażej Busza i Maciej Burziwoda. Eksperci odpowiedzieli na pytania dotyczące psiaków oraz zaprezentowali na fantomie jak udzielić pierwszej pomocy pupilowi. To była niezwykle cenna lekcja.

 

Zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami, psy w przestrzeni miejskiej nie mogą być wyprowadzane bez smyczy, natomiast powstanie dedykowanego im wybiegu zapewnia taką możliwość - na jego terenie dozwolone jest przebywanie psów bez smyczy i kagańca.

 

Wybieg jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla czworonogów od tuneli, płotków do przeskakiwania, platformy, słupki do slalomu i wiele innych. To urządzenia dedykowane psiakom. Ich kolory nie są przypadkowe, bo niebieski, żółty, odcienie szarości, czy zielony to barwy rozpoznawalne przez psi wzrok.

 

Psi Park powstał w Kozim Borku, obok Lodowiska Miejskiego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa został on w całości ogrodzony. Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 50 tys. złotych dofinansowania z Urzędu Województwa Wielkopolskiego i teraz ostrowski Psi Park to jedno z zadań programu Błękitno - Zielonych Inicjatyw dla Wielkopolski. Koszt całej inwestycji to niespełna 200 tys. złotych.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI