iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Nowe kino. Czy "Komeda" przetrwa konkurencję?

2020-02-07 08:02:00

W ostrowskiej galerii rozpoczęła się budowa kinowego multipleksu. Jego otwarcie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Czy coś grozi "Komedzie"?

Do tej pory ostrowianie mogli cieszyć się repertuarem kina "Komeda", które należy do sieci kin studyjnych. Niesie to za sobą pewne obostrzenia, których musi trzymać się taka - co by nie mówić - mała placówka. Stąd nie może na równych warunkach konkurować z większymi multipleksami. A takie właśnie powstaje w Ostrowie Wielkopolskim.

 

- Nowe kino na terenie miasta może spowodować zupełny odpływ tych widzów, którzy nastawieni są na oglądanie filmów tuż po ich premierze kinowej, co z uwagi na uwarunkowania logistyczne w przypadku kina "Komeda" często jest odsunięte w czasie - mówi Jakub Paduch, radny Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Samorządowiec zwraca uwagę, że pomocne w takiej sytuacji dla kina "Komeda" byłoby uregulowanie kwestii własności budynku. Wówczas można by się było zastanowić nad pozyskaniem środków zewnętrznych na poprawę jego wizerunku. - Zasadne byłoby przeprowadzenie modernizacji obiektu w taki sposób, aby dużą salę kinową w kinie "Komeda" podzielić na dwie mniejsze, zwiększając możliwości repertuarowe kina oraz zamontować w budynku windę, aby obiekt stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Takie sugestie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim padły ze strony J. Paducha. Jak do nich odniesie się Beata Klimek, prezydent miasta? Czas pokaże...

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl