iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Nowe kino. Czy "Komeda" przetrwa konkurencję?

W ostrowskiej galerii rozpoczęła się budowa kinowego multipleksu. Jego otwarcie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Czy coś grozi "Komedzie"?

Do tej pory ostrowianie mogli cieszyć się repertuarem kina "Komeda", które należy do sieci kin studyjnych. Niesie to za sobą pewne obostrzenia, których musi trzymać się taka - co by nie mówić - mała placówka. Stąd nie może na równych warunkach konkurować z większymi multipleksami. A takie właśnie powstaje w Ostrowie Wielkopolskim.

 

- Nowe kino na terenie miasta może spowodować zupełny odpływ tych widzów, którzy nastawieni są na oglądanie filmów tuż po ich premierze kinowej, co z uwagi na uwarunkowania logistyczne w przypadku kina "Komeda" często jest odsunięte w czasie - mówi Jakub Paduch, radny Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Samorządowiec zwraca uwagę, że pomocne w takiej sytuacji dla kina "Komeda" byłoby uregulowanie kwestii własności budynku. Wówczas można by się było zastanowić nad pozyskaniem środków zewnętrznych na poprawę jego wizerunku. - Zasadne byłoby przeprowadzenie modernizacji obiektu w taki sposób, aby dużą salę kinową w kinie "Komeda" podzielić na dwie mniejsze, zwiększając możliwości repertuarowe kina oraz zamontować w budynku windę, aby obiekt stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Takie sugestie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim padły ze strony J. Paducha. Jak do nich odniesie się Beata Klimek, prezydent miasta? Czas pokaże...

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również