iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Nowe centrum treningowe "za parowozownią"

2021-03-22 15:03:00

Na zdegradowanym i zapomnianym terenie stadionu "za parowozownią", które w kartach historii i życia społecznego Ostrowa Wielkopolskiego, zapisało się złotymi zgłoskami, ma niebawem powstać nowoczesne centrum sportowo–treningowe dla młodych adeptów piłki nożnej. Władze miasta właśnie rozpisały przetarg na realizację inwestycji.

- To kultowe miejsce dla ostrowian. Wiele osób wątpiło w powodzenie tego projektu, ale dziś mogę poinformować, że przetarg został ogłoszony. Tym samym przywracamy ten fragment miast do życia, rewitalizujemy nie tylko sportowo, ale i społecznie, oraz, co niezwykle ważne, dotrzymujemy słowa danego nie tylko ostrowskim sportowcom i ostrowskim kibicom, ale także wszystkim mieszkańcom, ponieważ był to jeden z punktów mojego prezydenckiego programu. To także niezwykle ważny punkt Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Wierzę, że nowe centrum treningowe będzie służyć młodym sportowcom, będzie przyjemnym miejscem spotkań kibiców, rodziców i wszystkich ostrowian – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt zakłada budowę dwóch boisk – z nawierzchnią sztuczną i  naturalną. Jako pierwsze powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią, które zostanie wyposażone w system drenarski i nawadniający. Staną na nim nowe bramki, za którymi zamontowane zostaną piłkochwyty.

- Teren zostanie też właściwie ogrodzony i oświetlony. Będzie również monitorowany. Finalnie wybudowane zostaną nowe budynki i infrastruktura, w tym trybuny, niezbędne do funkcjonowania obiektu treningowego z prawdziwego zdarzenia – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wlkp.

Ponadto na części terenu utworzony zostanie park kieszonkowy dla mieszkańców. Pod koniec marca znane będą złożone przez przedsiębiorców oferty.

- Jest to wielomilionowa inwestycja, z którą nikt wcześniej się nie uporał. Wzięliśmy to na swoje barki po ostrowskiej Arenie, po modernizacji stadionu. Teraz przyszedł czas na ten wyjątkowy obiekt – dodaje Mikołaj Kostka.

Swój wkład w finalny wygląd obiektu mieli także członkowie klubu  Towarzystwa Piłkarskiego „Ostrovia 1909”, którzy wskazali projektantowi, jakie elementy infrastruktury są potrzebne do odpowiedniego rozwoju piłkarskich talentów.  Obecnie pod opieką klubu jest kilkaset dzieci, które korzystają z terenu "za parowozownią".

 

- W tej chwili mamy grupę około 300 dzieci, dlatego nasze potrzeby sportowe są dość duże. Trenujemy „za parowozownią”, ale korzystamy też z boisk poza Ostrowem. Na realizację tej inwestycji czekamy z niecierpliwością. Dzieci nadal garną się do piłki nożnej, a w tej chwili to właśnie infrastruktura ogranicza nas, by przyjąć kolejnych młodych zawodników i zawodniczki. Ta inwestycja to strzał w dziesiątkę – przyznaje Jakub Królak, wiceprezes zarządu Towarzystwa Piłkarskiego „Ostrovia 1909”.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl