Na odcinku kilkuset metrów wysypane zostanie specjalne kruszywo mineralne, które poprawi komfort spacerów i bezpieczeństwo - zwłaszcza po deszczu. Prace potrwają kilka najbliższych dni, a przez około dwa tygodnie nawierzchnia będzie się jeszcze wiązać.
- Choć to stosunkowo niewielka inwestycja - o wartości 150 tysięcy złotych - ma duże znaczenie dla codziennego korzystania z parku. Lepsza jakość ścieżek to nie tylko wygoda dla spacerowiczów, ale też większe bezpieczeństwo dla seniorów, dzieci czy osób z wózkami - dodaje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Podobne prace zakończono niedawno w Parku 3 Maja, gdzie odnowiono nawierzchnię najbardziej uczęszczanych alejek.

















