Z powiatu

Nowa bieżnia lekkoatletyczna oraz plac zabaw w Czarnymlesie

Nowa bieżnia lekkoatletyczna oraz plac zabaw w Czarnymlesie
Zdjęcie: Gmina Przygodzice

W Dzień Dziecka przy Szkole Podstawowej w Czarnymlesie otwarto nową bieżnię lekkoatletyczną oraz plac zabaw. Obie inwestycje zrealizowała gmina Przygodzice.

Nowa, tartanowa bieżnia ma 120 metrów długości i nieco ponad 5 metrów szerokości. Wokół niej, dzięki m.in. staraniu sołtysa, wykonano utwardzenie terenu i betonową opaskę. Dzieci mogą tu korzystać także z nowoczesnego placu zabaw wyposażonego w urządzenia rekreacyjne dla różnych grup wiekowych, a także z wielofunkcyjnego boiska.

- Może trochę mniej przy smartfonie i komputerze, a bardziej w ruchu - zachęcał uczniów wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Jak podkreślał, wraz z salą gimnastyczną nowa bieżnia i plac zabaw tworzą nowoczesny kompleks sprzyjający aktywności fizycznej.

- Chciałabym, aby były one dla was miejscem bezpiecznej zabawy i rozwijania swoich skrzydeł. Niech każdy przebiegnięty tutaj metr przynosi wam radość i zdrowie. Pamiętajcie, że w życiu, podobnie jak w sporcie, najważniejszy jest ruch do przodu i dawanie z siebie wszystkiego - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie Edyta Śmigiel.

Symboliczną wstęgę przecięli wspólnie wójt Krzysztof Rasiak, zastępczyni wójta Lucyna Koczorowska, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet, nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Sołtysiak, dyrektor szkoły Edyta Śmigiel oraz uczniowie. Najmłodsi uczestnicy uroczystości mogli od razu wypróbować nowy tor z przeszkodami.

Budowa bieżni kosztowała ponad 453 tys. zł, z czego blisko 227 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Programu Lekkoatletycznego. Plac zabaw powstał za 79 tys. zł przy wsparciu przekraczającym 55 tys. zł z programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+.

Swój wkład pracy społecznej wniosło również miejscowe sołectwo, a sołtys Czarnegolasu Roman Radajewski odebrał tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Tej inwestycji kibicuje miejscowy radny Piotr Serafin.

Po części oficjalnej przyszedł czas na świętowanie. Na wszystkich uczniów czekały popcorn i wata cukrowa, które cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem niż nowe obiekty sportowe.


Źródło: Gmina Przygodzice




Z regionu


Czytaj również