iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Noc Muzeów w dwóch odsłonach

2021-05-14 08:05:00
W najbliższą sobotę, 15 maja, rusza Noc Muzeów 2021 r. Do akcji tradycyjnie przyłącza się także Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które przygotowało dwie odsłony przedsięwzięcia - stacjonarną i online.

W przypadku pierwszej muzeum będzie czynne dla zwiedzających od godz. 17.00 do 23.00. Na II piętrze będzie okazja by zapoznać się z kilkoma wystawami m.in. ekspozycją czasową „Ostrów malowany”, przedstawiającą widok miasta z różnych epok okiem malarzy. Zwiedzić będzie można także trzy wystawy stałe  „W kuchni babuni”, „Salonik mistrzów dawnego Ostrowa” oraz „Ostrów do 1939 roku” a dla najmłodszych przygotowano niespodziankę-kolorowankę. Zaś w retro kinie będzie można obejrzeć dokumentalny film poświęcony ostrowskiej premierze dramatu „Piłat” Wojciecha Bąka. Z kolei „Nocna księgarnia” tradycyjnie zaproponuje wydawnictwa i pamiątki muzealne w promocyjnych cenach.

- Przypominamy, że nadal jesteśmy zobowiązani do przestrzegania rygoru sanitarnego, który zmusza nas do limitowania liczby osób odwiedzających muzeum oraz stosowania zasady dezynfekcja-dystans-maseczka - zaznaczają organizatorzy.

Natomiast w formie on-line w godzinach od 17.00 do 23.00, opublikowana zostanie prezentacja w formacie mp4 „Deptak dwóch epok” - widoki z okresu przed 1939 i czasów PRL. Dostępne będą także odcinki przewodnika wideo po wystawie stałej „Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa. Café Muzeum” - „Sklep z artykułami żelaznymi” oraz „Salonik Żylińskiej i Bojanowskiego”. Przygotowano także coś dla najmłodszych oraz konkurs dla wytrwałych.

(alf)Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK