iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Niszczysz rower miejski? Zapłacisz, albo trafisz do sądu!

Ostrowski Rower Miejski cieszy się popularnością. Niestety, okazuje się że coraz więcej rowerów wymaga naprawy, gdyż użytkownicy nie szanują wypożyczonych jednośladów, często niszczą je bez przyczyny.

Pomysł, aby w Ostrowie Wielkopolskim powstała sieć publicznych wypożyczalni rowerów pojawił się kilka lat temu. Pierwsze stacje powstały w 2017 roku. Aktualnie dostępnych jest 121 rowerów, niestety wiele z nich jest obecnie uszkodzona i wymaga naprawy. Kilkoro mieszkańców ma zablokowane konta dostępu do systemu, są egzekwowane kary pieniężne, a nawet kierowane są akty oskarżenia do sądu.

 

- Na początku istnienia systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiego uszkodzenia miały miejsce bardzo rzadko i były raczej łatwe do usunięcia. W tym sezonie rowerowym skala zniszczeń oraz aktów wandalizmu jest na tyle poważna, że zaczynamy bardzo wnikliwie szukać sprawców. Okazuje się, że często sprawcami są osoby młode lub niepełnoletnie, które nie potrafią uszanować tzw. dobra wspólnego. Jednak i oni ponoszą odpowiedzialność karną – mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji SA w Ostrowie Wielkopolskim.

 

- Niestety smuci nas fakt, że niektórzy użytkownicy niszczą rowery i oddają niesprawne albo - co gorsze - porzucają na terenie całego miasta w najdziwniejszych miejscach - mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Apel do mieszkańców oraz wszystkich osób korzystających z Ostrowskiego Roweru Miejskiego, aby zgłaszali zarówno usterki, jak i zauważone porzucone rowery, dzwoniąc pod numer telefonu: 62 584 25 55, który czynny jest całą dobę.

Źródło: MZK
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI