iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Nietrzeźwy młody ostrowianin spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Był poszukiwany przez policję

Zdjęcie: KPP Milicz

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 19-letni ostrowianin kierujący BMW, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wjechał do przydrożnego rowu.

 

Do zdarzenia doszło w środę, 23 sierpnia o godzinie 7:00 w miejscowości Grabownica. Kierujący BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i zjechał z drogi wprost do rowu. Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się pieszo od pojazdu pozostawiając swoich pasażerów. Funkcjonariuszki, które udały się na zgłoszenie szybko odnalazły niesfornego kierującego.

- W trakcie wykonywania czynności ustaliły, że 19-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. nie dość, że jest nietrzeźwy, to ponadto jest osobą poszukiwaną przez jednostkę policji w miejscu swojego zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa - kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Ponadto czeka go kara za popełnione wykroczenie drogowe – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje Komenda Powiatowa Policji w Miliczu.

W związku ze zdarzeniem na szczęście nikt nie poniósł żadnych obrażeń.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata.

Źródło: KPP Milicz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również