iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Nietrzeźwy mieszkaniec Odolanowa zatrzymany w gminie Milicz

Zdjęcie: KPP Milicz

Wczesnym rankiem, w poniedziałek 14 marca, w godzinach 5.00–9.00 policjanci przeprowadzili na drogach powiatu milickiego akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie kilkugodzinnej akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości, aż 141 kierowców, z których jeden był nietrzeźwy.

Policyjne działania skierowane były głównie na eliminowanie z ruchu drogowego kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzali również czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów.

 

- W czasie czterogodzinnej akcji miliccy policjanci skontrolowali, aż 141 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych. W trakcie tych losowych kontroli kilka minut przed godziną 6 w miejscowości Ostrowąsy w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca Odolanowa z województwa wielkopolskiego. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Mercedes mając w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę mercedesem zabezpieczając pojazd na parkingu strzeżonym - informuje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

 

Teraz mężczyznę czekają konsekwencje prawne związane z popełnionym przestępstwem drogowym. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

 

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą systematycznie kontynuowane tak, aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo podróżowania po drogach powiatu milickiego.

Źródło: KPP Milicz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI