iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Niesforni kierowcy zatrzymani

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierujący jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h, czyli zdecydowanie zbyt szybko. Konsekwencje poniesie też kierujący pojazdem marki Audi zatrzymany do kontroli na terenie miasta.

 

1 lutego po godzinie 16:00 policjanci ostrowskiej drogówki w miejscowości Uciechów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Kierujący tym autem jechał z prędkością 107 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Był to 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy i ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 1 500 zł. Dodatkowo na kontro kierowcy trafiło 13 punków karnych.

Tego samego dnia przed godz. 15:00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Samochodem tym kierował 29-latek i z powiatu ostrowskiego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca ten jechał wbrew orzeczonemu mu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydał Sąd Rejonowy w Słubicach w listopadzie ubiegłego roku. Złamanie zakazu orzeczonego przez sąd jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również