iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Niechlubny rekordzista z powiatu krotoszyńskiego...

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kosztowało kierowców utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Rekordzista pędził 127 km/h.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego też, policjanci ostrowskiej drogówki każdego dnia kontrolują czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko. Do działań wykorzystują wszystkie możliwe sposoby pomiaru prędkości, od ręcznych mierników prędkości po wideorejestratory w nieoznakowanych radiowozach.

Tylko 1 sierpnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. W obszarze zabudowanym jechali oni ponad 50 km/h więcej, niż obowiązujące w miejscu kontroli ograniczenia.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-latek z powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna zlekceważył ograniczenie prędkości do 50 km/h i pędził w terenie zabudowanym mając na liczniku 127 km/h.

 

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za nadmierną prędkość zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również