iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Niebawem zostanie otwarty lekkoatletyczny stadion w Lewkowie

2019-09-10 09:09:00

Zdjęcie: Facebook/Gmina Ostrów Wielkopolski
Jeszcze we wrześniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lewkowie będą mogli skorzystać z nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego. Budowa obiektu dobiega końca. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 19 września.

Inwestycja kosztowała prawie 2,5 mln zł. 400 tys. pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

Prace przy budowie tego nowoczesnego obiektu sportowego ruszyły pod koniec ubiegłego roku. Na początku został wyrównany cały teren, usunięto drzewa i stare elementy boiska oraz ogrodzenie. W ramach inwestycji cały teren przeszedł gruntowną przemianę. Przetarg wygrała firma z Dąbrowej Górniczej, która specjalizuje się w tego typu budowach.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: niwelację skarpy, korytowanie, sfrezowanie istniejącej płyty asfaltowej. Cały teren zostanie oświetlony, zamontowane będą piłkochwyty, maszty flagowe, nowe trybuny, schody i ogrodzenie. Prace weszły w końcowy etap.

- Na stadionie malowane są linie, gotowa jest nawierzchnia na boisku głównym i bocznych pasach. Trwa montaż siedzisk na trybunach - mówi Arkadiusz Maślak, kierownik prac.

Poliuretanowa płyta boiska jest wyjątkowo miękka i wytrzymała. Gumowy materiał charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie różnorakich sił. Dzięki temu nie powstaną na nim przetarcia, ani głębsze naruszenia struktury. Płyty stworzone z tego gatunku gumy są obojętne m.in.: na wilgoć, działanie alkoholi, kwasów i zasad.

W ramach boiska wielofunkcyjnego powstanie boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, pole kortu do tenisa. Pozostały teren wyłożony jest kostką brukową, nasypy wokół stadionu będą trawiaste.

Wszystkie elementy funkcjonalno-sportowe dla poszczególnych dyscyplin lekkoatletycznych dostosowano do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF).

 

 Fotorelacja


Źródło: Gmina Ostrów WielkopolskiReklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl