iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Niebawem pojawią się w nim maluchy

2020-11-09 13:11:00
W grudniu mają się zakończyć prace związane z budową żłobka, realizowanego przez gminę Ostrów. Zakończono już montaż konstrukcji dachowej wraz z położeniem pokrycia. Zamontowano także stolarkę okienną. Rozpoczęły się prace wewnętrzne, a przede wszystkim instalacyjne. Trwają także prace związane z zagospodarowaniem placu wokół żłobka, a więc m.in. budowa chodników oraz dojść do budynku. 

Gminny żłobek będzie obiektem parterowym, w którym zlokalizowane zostaną trzy oddziały z salami zabaw, częścią do wypoczynku (spania), jadalnią i pomieszczeniami pomocniczymi. Żłobek będzie przygotowany dla 77 dzieci, w wieku od kilku miesięcy do 3 lat. Powierzchnia placówki wyniesie ponad 800 metrów kwadratowych. Wokół budynku nowego żłobka powstanie m.in. parking, nowoczesny plac zabaw oraz ogrodzenie.

 

Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała na budowę i funkcjonowanie placówki rekordową w historii samorządu dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł - środków unijnych oraz rządowego programu Maluch +. W pierwszym przypadku, pieniądze pozyskano w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 3 mln 406 tysięcy złotych. Część środków wspomoże budowę żłobka, ale przede wszystkim, pieniądze przeznaczone będą na pierwsze 2 lata funkcjonowania placówki, a więc m.in. wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU