iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Nie tylko nietrzeźwi za kierownicą. 29-latka z dwoma promilami jechała hulajnogą elektryczną...

2022-08-12 08:08:00

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców, nadal część z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.


Właśnie w celu uniemożliwienia dalszej podróży nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzają liczne kontrole stanu trzeźwości.

W miniony weekend, 20-letni mieszkaniec powiatu sycowskiego, został zatrzymany gdy kierował osobowym Fiatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Więcej bo prawie 2 promile alkoholu, miał 34-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który poruszał się pojazdem m-ki Daewoo w m. Czekanów. Został zatrzymany przez patrol Ruchu Drogowego.

Tyle samo miał kierujący, który na widok patrolu w m. Antonin wyłączył światła i wycofał się w drogę gruntową. Policjanci zauważyli, że kierujący zachowuje się dziwnie i podjęli czynności. 55-latek oprócz 2 promili alkoholu w organizmie, nie miał prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane.

Blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który kierując pojazdem marki Citroen w m. Przygodzice wjechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu i uderzył w znaki.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

 

Policja przypomina, że nietrzeźwy kierujący musi być świadomy konsekwencji prawnych:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

  • Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

 

Ponadto w niedzielne przedpołudnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki zatrzymali do kontroli kierującą hulajnogą elektryczną. Od 29-latki wyczuwalna była silna woń alkoholu, a po zbadaniu okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci sporządzili stosowną dokumentacje. Za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości nawet 2 500 zł.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK