iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Nie daj się zaskoczyć czerniakowi !

2021-06-16 14:06:00
Rusza akcja badań przesiewowych nowotworów skóry dla mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej - “Stop! Czerniak”.

Już w najbliższy weekend (18-20 czerwca br.) badania przesiewowe w kierunku czerniaka będzie można wykonać w Ostrowie Wielkopolskim,  w godzinach 9.00-19.00. Na parkingu przed Centrum Aktywności Lokalnej przy Alejach Powstańców Wielkopolskich wypatrujcie żółto - niebieskiego busa z logo "Stop! Czerniak". 
 
- Pamiętajcie, że profilaktyka to klucz! Każda chwila poświęcona na badanie teraz, zmniejsza ryzyko zachorowania w przyszłości. Rejestracja na badania profilaktyczne w ramach programu "Stop! Czerniak" trwa. Zapisy odbywają się w dwóch formach: pod numerem telefonu 731 541 455 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-21.00 oraz na stronie www.stopczerniak.ako.pl. Zdrowie jest wartością najważniejszą. Nie zastanawiajcie się i zarejestrujcie się na badanie profilaktyczne - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 
 
Czerniak jest złośliwym nowotworem skóry. Charakteryzuje się agresywnym wzrostem i możliwością tworzenia przerzutów. Jednak usunięcie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie ponad 90% chorych.
 
“Stop! Czerniak” to akcja, która dedykowana jest wszystkim mieszkańcom Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej, także ostrowianom. Badania wykonywane zostaną bezpłatnie dla osób w wieku 50-64 lata. Dla osób spoza tej grupy wiekowej badanie będzie możliwe - w korzystnej cenie 100 złotych.
 
- Takie badanie trwa około pół godziny i polega na tzw. mapowaniu ciała i oznaczeniu wszystkich zmian skórnych. Następnie wynik badania konsultowany jest z lekarzem dermatologiem, a wynik przesłany zostaje listownie do pacjenta. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wraz z wynikiem badania przesłane zostaje skierowanie do lokalnej poradni dermatologicznej w celu kontynuacji diagnostyki i leczenia. Dodatkowo osoby, które otrzymają skierowanie zostaną o tym fakcie poinformowane telefonicznie - podkreślają organizatorzy akcji. 
 
(alf)
 


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK