iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Nawet 95 procent rabatu przy wynajmie Arena Ostrów

2020-12-11 08:19:39

15 tys. zł za dobę, za wynajem hali z pełnym zapleczem na imprezę artystyczną bądź też komercyjną, 11 tys. zł za dobę, za udostępnienie hali na zawody sportowe czy 960 zł za wynajęcie sali konferencyjnej z wyposażeniem na dobę, to tylko niektóre z pozycji cennika Areny Ostrów.

Radny miejski Jakub Paduch zwraca uwagę, że prezydent miasta cennik ustalała przede wszystkim w komitywie z radnymi z własnego podwórka wyborczego, a więc z klubu „Przyjazny Ostrów“, a nie jak wcześniej zakładano, w porozumieniu z radą miejską.

Dodatkowo wynajmujący a więc miasto Ostrów Wlkp. pozostawiło sobie „zastanawiającą“ z ekonomicznego punktu widzenia furtkę, która umożliwia władzom samorządowym zastosowanie przy wynajmie hali nawet 95% rabatu. Rodzi się więc pytanie - w jaki sposób miasto zamierza zarabiać na wynajmie hali, by choć w jakimś stopniu „zwrócił się“ koszt postawienia Areny Ostrów, który wyniósł bagatela ponad 33 mln zł? Dodatkowo radny Paduch zastanawia się czy stosowanie takich upustów nie zablokuje miastu możliwości odzyskania kilkumilionowego podatku VAT-u z inwestycji.

 

Co na to rządzący Ostrowem Wlkp.? Zwracają uwagę, że stosowanie rabatu jest zasadą opcjonalną a nie obligatoryjną.

- Miasto Ostrów Wlkp., jako wynajmujący każdorazowo ocenia czy i ewentualnie w jakiej wysokości udzielić rabatu od cen zawartych w uchwalonym cenniku. Należy podkreślić, że ceny najmu, zostały ustalone na podstawie przygotowanego dla Miasta Ostrowa Wlkp. operatu szacunkowego, który oparty jest na zasadach najmu powierzchni, w funkcjonujących w Polsce halach widowiskowo-sportowych - tłumaczy Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wlkp.

 

Uspokajają również, że udzielanie rabatu w wysokości do 95% nie wpłynie na możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT. - W danym przypadku nie obowiązują żadne przepisy szczególne, które regulowałyby zakaz lub ograniczenie obniżania ceny towaru (udzielania rabatu) na zasadach przewidzianych w uchwalonym cenniku hali Arena Ostrów. Tym samym obniżenie ceny usługi najmu, należy uznać za zasadne - przekonuje Beata Klimek. 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl