iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Nakrętki trafią do Lenki

Zdjęcie: odolanow.pl
Wielkie czerwone serce, zaprojektowane i wykonane przez odolanowską firmę, stanęło w sąsiedztwie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Odolanowie. Pojemnik przeznaczony jest do zbierania plastikowych nakrętek, a inicjatorem jego postawienia jest Lokalne Centrum Wolontariatu.

Wbrew pozorom nakrętki, które często wraz z butelkami lądują w śmieciach, da się spieniężyć, a uzyskane w ten sposób fundusze, mogą pomóc potrzebującym. I tak, pierwsze uzbierane w sercu nakrętki, trafią do mieszkanki gminy Odolanów - Lenki Śniatały z Wierzbna.

 

Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, kolor czy wielkość. Za kilogram przekazanych do recyklingu nakrętek można otrzymać kilkadziesiąt groszy. Garść nakrętek ma niewielkie znaczenie finansowe, ale już kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów to znaczny zysk w punkcie skupu. Im większa ilość przekazanych nakrętek tym większa realna pomoc. Dlatego samorządowcy zachęcają wszystkich mieszkańców Odolanowa i okolic, do przyłączenia się do wspólnej akcji zbierania nakrętek.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również