iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama SMOK AUDIO


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Edukacja

Najzdolniejsi uczniowie w powiecie

2021-10-06 08:10:00

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Ostrowskiego, którym patronuje ks. Jan Kompałła. To była dziesiąta jubileuszowa uroczystość. Łącznie z tej formy wsparcia najzdolniejszych skorzystało już 500 uczniów.

Pierwsze stypendia wręczone zostały w 2012 roku i były jednym z przedsięwzięć obchodzonego jubileuszu 125-lecia powiatu ostrowskiego.

- Ważne są drogi, inwestycje w szpitalu, ale najważniejsze jest inwestowanie w młodego człowieka. Tak właśnie traktujemy nasze stypendia. Od samego początku w każdej edycji wręczamy zaledwie 50 stypendiów, co przy ilość prawie siedmiu tysięcy uczniów uczęszczających do naszych szkół decyduje, że mają one charakter elitarny. Ale to wy poprzez uzyskiwane wyniki, ale także realizowane pasje, zajęcia pozaszkolne tworzycie elitarność tego wyróżnienia – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

W ciągu dekady zmieniała się wielkość kwoty stypendium. Pierwsze wynosiły 1 000 zł, a od dwóch lat kwota ta wzrosła do 2 000 zł netto dla każdego stypendysty. Przez 10 lat z budżetu powiatu ostrowskiego przeznaczono na stypendia ok. 700 tys. zł.

 

Kandydatów do nich zgłaszają szkoły oraz placówki. Warunkiem skorzystania z wyróżnienia jest uczęszczanie do szkół powiatowych, wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia w kulturze oraz sporcie. Wszystkie wnioski są przedmiotem obrad kapituły, którą kieruje wicestarosta Roman Pacholczyk. W jej skład wchodzą także Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu oraz Sylwia Nowicka, szefowa Komisji Edukacji Rady Powiatu.

- Nie było burzliwych obrad, byliśmy wyjątkowo zgodni w wyborze kandydatur. W całej grupie wyróżnionych aż 36. stypendystów to mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego, 13 mieszkańcy sąsiednich powiatów, w tym 8. pochodzi z Powiatu Krotoszyńskiego. Wśród stypendystów jest jeden uczeń z północnych krańców Wielkopolski, tj. z powiatu Czarnkowsko–Trzcianeckiego. A jeden pochodzi nawet spoza Wielkopolski, z Województwa Łódzkiego – powiedziała Sylwia Nowicka.

Wśród tegorocznych wyróżnionych zdecydowaną większość 33. stanowiły uczennice. Dla będących w mniejszości 17 chłopców z racji faktu, że wręczenie stypendiów przypadło w Dniu Chłopca przygotowano drobne upominki.

 

Stypendia wręczali starosta oraz przewodniczący Rady Powiatu.

Oprócz radnych powiatowych, dyrektorów szkół i placówek w gali udział wzięli także: Andrzej Pichet radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a minister rodziny Marlenę Maląg reprezentowała Katarzyna Dziamska. Życzenia w formie okolicznościowego adresu przekazała także Ewa Matecka senator Rzeczypospolitej.

W części artystycznej wystąpiła tegoroczna stypendystka, podopieczna Młodzieżowego Domu Kultury Gabrysia Grzyb.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja


Źródło: powiat-ostrowski.pl


Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

FACEBOOK iostrowwlkp.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl