iOstrowWlkp.pl reklamy
Nowe Skalmierzyce

Największe finansowe wsparcie w historii tego samorządu

2019-10-03 12:10:00
W Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji w gminną drogę – przebudowę ulicy Słonecznej w Fabianowie.

Środki, które zostaną przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW na lata 2014-2020 wyniosą 1 364 976 zł. - Jest to dotychczas największe dofinansowanie, jakie w historii samorządu Nowych Skalmierzyc udało się nam pozyskać ze środków zewnętrznych na wsparcie budowy dróg gminnych. Cieszy mnie fakt, że możemy modernizować drogi nie tylko z własnego budżetu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu w pozyskaniu tych jakże potrzebnych środków finansowych ­– zaznaczył burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

 

Długość modernizowanego odcinka ulicy Słonecznej w Fabianowie wynosi ponad 1,1 km. Zyska ona nie tylko nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów ale także i 2-metrowy chodnik. Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony z początkiem przyszłego roku.

 

Umowę podpisano 2 października w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Jerzy Łukasz Walczak wraz z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim.

 

 
 


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU