iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Najwięcej wypadków na krajowej "jedenastce"

Nie mniej jednak policyjne statystyki wskazują, że rok 2020 był na drogach bezpieczniejszy od 2019.

156 wypadków oraz 1 588 kolizji drogowych odnotowali w 2020 r. policjanci na drogach powiatu ostrowskiego. W obu przypadkach statystyki te są niższe, aniżeli zanotowane w 2019 r. Natomiast jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne i ranne w wypadkach drogowych w minionym 2020 r., to na drogach powiatu ostrowskiego w sumie zginęło 13 osób, zaś ranne zostały 193 osoby.

 

- Chcielibyśmy, aby nikt nie zginął na drogach powiatu ostrowskiego. Natomiast jak patrzy się na statystyki, to przez okres ostatnich pięciu lat, była to liczba ponad 10 osób rocznie. Natomiast zawsze czynimy starania, by tych ofiar było najmniej. Pomogła nam w tym (w 2020 r. - przyp. red.) dla przekory pandemia, bo z uwagi na lockdown, był mniejszy ruch na drogach i pojazdów na nich też było mniej - wyjaśnia insp. Piotr Wilkowski, komendant powiatowy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 

I tu policyjne statystyki mówią, że najbardziej "kolizyjną" trasą na terenie powiatu ostrowskiego jest droga krajowa nr 11, na której w 2020 r. odnotowano w sumie 13 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 25 osób zostało rannych. Tuż za nią w rankingu jest droga powiatowa z Ostrowa do Wielowsi (10 wypadków) oraz droga krajowa nr 25 (9 wypadków).

 

Jak wyjaśnia szef ostrowskich mundurowych, również ze względu na pandemię, policjanci przeprowadzili w 2020 r. o ponad 4 400 kontroli drogowych mniej, aniżeli rok wcześniej. Mniej także było wykroczeń drogowych oraz zatrzymań dowodów rejestracyjnych. 

 

- Natomiast zatrzymaliśmy o 61 więcej praw jazdy. W 2020 r. takich przypadków było 370, z czego 242 prawa jazdy były zatrzymane za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. To jest wzrost o 118 przypadków, w stosunku do 2019 r. - wylicza szef ostrowskich mundurowych.

(alf)

 

MIEJSCA NAJBARDZIEJ ZAGROŻONE

                                             


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również