iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Najmłodsi się pohuśtają, a starsi zrelaksują

2021-03-09 15:03:00
Podpisano umowę na dofinansowanie leśnego parku zabaw.

Wyjątkowe miejsce rekreacyjne powstanie nieopodal Zespołu Szkolno–Przedszkolnego we Wtórku. Będzie to leśny park zabaw ze ścieżką zdrowia i elementami edukacyjnymi. To pierwsze tego typu miejsce na terenie gminy Ostrów Wlkp., z którego zapewne najbardziej zadowoleni będą najmłodsi jej mieszkańcy. Dodatkowo w ramach  zadania wykonane zostaną alejki, oświetlenie oraz fragment drogi, która połączy plac zabaw ze ścieżką zdrowia. Obiekt ma być gotowy jeszcze w 2021 r. Niebawem zostanie rozpisany przetarg na jego realizację.

 

- Rekreacja na świeżym powietrzu szczególnie ważna okazała się w dobie pandemii. Ludzie nie powinni się za dużo przemieszczać, czyli dobrze kiedy w swojej miejscowości znajdą trochę atrakcji dla siebie i swoich dzieci. Mam nadzieję, że już latem cały obiekt będzie gotowy i zarówno dzieci jak i dorośli chętnie będą tu spędzać czas wolny – zachęca Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

 

Teren rekreacyjny ma być wyposażony m.in. w karuzelę, zestaw sprawnościowy z piaskownicą, huśtawki, bujaki oraz małą architekturę.  Znajdą się na nim także tablice oraz gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej, zestaw sprawnościowy, deska do przeskoków, drążki, walec, stojak na rowery oraz ławki. Dodatkową atrakcją będzie leśna ścieżka zdrowia.

Zadanie będzie realizowane ze wsparciem środków unijnych, bowiem gmina Ostrów Wlkp. pozyskała na ten cel, w ramach PROW 2014-2020, dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. zł.

 

- Konkurs na tego typu zadania ogłosiła Lokalna Grupa Działania Okno Południowej Wielkopolski. Gmina Ostrów Wielkopolski z sukcesem sięgnęła po dofinansowanie czego efektem jest dzisiejsze podpisanie umowy. Dla małych miejscowości to bardzo duże wsparcie finansowe, które często wpływa na zmianę oblicza miejscowości. Mieszkańcy mają realny wpływ na to co chcą w swoich wsiach zmienić i jak chcą żyć – mówił podczas parafowania stosownej umowy wicemarszałek wielkopolski, Krzysztof Grabowski.

 

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU