iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Najmłodsi będą zbierać deszczówkę

Przy ostrowskim przedszkolu nr 3 "Jaś i Małgosia" wybudowany zostanie zbiornik retencyjny.

Samorząd miasta Ostrowa Wlkp. otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości niemal 50 tys. zł. Kasa pochodzi z programu Województwa Wielkopolskiego "Deszczówka".

 

- Program "Deszczówka" dedykujemy przede wszystkim ostrowskim przedszkolom. Dziś otrzymaliśmy kolejne wsparcie. 50% dofinansowania na zbiornik przy przedszkolu "Jaś i Małgosia" na Pruślinie. W dwóch placówkach te instalacje już stoją. W ten sposób stawiamy na ekologię, ale i edukację, by uczyć zbierania wody opadowej i dbania o środowisko naturalne już od najmłodszych lat - przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 

 

Uruchomiony przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego program "Deszczówka" dedykowany jest samorządom z zamysłem, by zbierać wodę opadową z obiektów użyteczności publicznej. Symboliczny czek na niespełna 50 tys. zł na ręce prezydent miasta złożył wicemarszałek województwa.  

 

 - Obserwowałem ostrowski program "Ostrów łapie deszcz" z dużym zaciekawieniem i chcę pogratulować, bo myślę, że to dobra, a przede wszystkim skuteczna inicjatywa. W ten sposób mieszkańcy, nie tylko się edukują pod względem tego jak trzeba oszczędzać wodę, ale też uczestniczą w tym. Takie akcje są niezwykle ważne i potrzebne. Cieszę się, że w Ostrowie taki program już funkcjonuje. My również będziemy starali się rozwinąć nasz program "Deszczówka" szerzej, by móc kierować go nie tylko do samorządów - zapewnia Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

"Jaś i Małgosia" będzie trzecią placówką przedszkolną w Ostrowie Wlkp., w której pojawi się tego typu instalacja. W ubiegłym roku ostrowski samorząd otrzymał wsparcie finansowe, które pozwoliło na budowę zbiornika retencyjnego przy przedszkolu "Maluszek" oraz "Calineczka".

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również