iOstrowWlkp.pl reklamy
Żużel

Najlepszy mecz Arged Malesy w sezonie

Do ostatniego meczu ważyły się losy meczu 13 rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Arged Malesą Ostrów, a For Nature Solutions. Przed 15 wyścigiem było 43:41 dla torunian, którzy ostatecznie zwyciężyli 47:43. Najlepszy w zespole z Ostrowa był Chris Holder, autor 14 punktów w 6 startach.

To był zdecydowanie inny mecz niż dotychczasowe. Rywal, co prawda wygrywał 9:3 po dwóch wyścigach, ale ostrowianie od trzeciego zaczęli odrabiać straty. Po siedmiu był niespodziewany remis 21:21, po tym jak Oliver Berntzon z Tomaszem Gapińskim wygrali 5:1.

Remis utrzymał się do dziesiątego biegu, po którym było 30:30. Wyścigu 11 i 13 goście wygrali podwójnie, ale w biegu 12 górą był Jakub Krawczyk, a trzeci przyjechał do mety Tim Soerensen. Przewaga torunian przed wyścigami nominowanym wynosiła 6 punktów i trener Mariusz Staszewski mógł skorzystać z rezerwy taktycznej.

W 14 biegu Chris Holder z Oliverem Berntzonem przywrócili nadzieje ostrowskiej publiczności. Wygrali 5:1 z Pawłem Przedpełskim i Robertem Lambertem i Arged Malesa wciąż miała szanse na zwycięstwo meczowe.

Wyścig 15 goście wygrali 4:2 i cały mecz 47:43. Arged Malesa Ostrów walczyła bardzo dzielnie. Najlepszy mecz w PGE Ekstralidze odjechał Jakub Krawczyk, który w 4 startach zdobył 7 punktów.

Po meczu żużlowcy Arged Malesy długo dziękowali ostrowskiej publiczności za doping. Przed spotkaniem stało się jasne, że Oliver Berntzon zostaje w Ostrowie na kolejny sezon. – Chcę z ostrowską drużyną wrócić do PGE Ekstraligi – deklaruje Szwed.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI