iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Najlepsza w Polsce „Solidarna Szkoła”

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim zajęło pierwsze miejsce w tegorocznej edycji charytatywnej akcji „Solidarna Szkoła” niosącej pomoc swoim rówieśnikom, przy wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja. Laureaci odebrali nagrody w pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie podczas uroczystej gali.

W tegorocznej, 12. już edycji konkursu „Solidarna szkoła’’ 2023 wzięło udział, aż 97 szkół z całej Polski, które zebrały łącznie 454 268 zł w ramach Stypendiów św. Mikołaja, co umożliwiło ufundowanie 341 stypendiów dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

Podczas uroczystości nagrodzone zostały szkoły najbardziej zaangażowane placówki z całego kraju. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim zajęło pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w średnich i dużych miastach z zebraną kwotą 12 316 zł i 9 stypendiami św. Mikołaja.

W zamian szkoła otrzymała zaszczytny tytuł Solidarnej Szkoły oraz nagrodę główną w kwocie 5 000 zł na stypendia uczniowskie. Stypendia św. Mikołaja to ogólnopolski program prowadzony we współpracy ze szkołami, poprzez który wspierany jest rozwój pasji i talentów uzdolnionych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin.

Jako laureaci Solidarnej Szkoły delegacja z III LO gościła również z wizytą w Pałacu Prezydenckim, na zaproszenie Pani Prezydentowej - Agaty Kornhauser-Dudy. Ciepłe słowa, które Pani Prezydentowa skierowała do ostrowskiej delegacji, jeszcze bardziej utwierdziły młodzież, że pomaganie drugiemu człowiekowi, w ramach Fundacji św. Mikołaja, jest niezwykle potrzebne. To był dzień pełen emocji i wzruszeń.

- Dziękuję naszej delegacji za godne reprezentowanie szkoły, wszystkim wolontariuszom, rodzicom oraz naszym sponsorom i przyjaciołom III LO za zaangażowanie w zeszłoroczne zbiórki. Mam nadzieję, że za rok również okaże się, że nasza solidarność wyróżnia się wśród szkół w Polsce - powiedział Przemysław Zimniak, dyrektor szkoły.

Pobyt w Warszawie i Wilanowie związany z Galą Fundacji Świętego Mikołaja to nie tylko odbieranie nagrody. Dodatkowym przywilejem dla III LO jako zdobywców tytułu „Solidarna Szkoła” był udział w dwudniowych warsztatach dla uczniów i nauczycieli. Karolina, Wiktoria, Jakub i Adam nauczyli się tradycyjnego dworskiego tańca, sprawdzili swoje zdolności podczas angażującej gry negocjacyjnej i zrelaksowali się podczas warsztatów rzeźbiarskich. Nauczyciele w tym czasie odbywali warsztaty kaligrafii. - Było interesująco i artystycznie - powiedziała Katarzyna Kamzol, koordynatorka programu z ramienia szkoły.

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI