iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Z powiatu

Nagrody przeglądu MASKA rozdane

2020-12-04 11:12:00

XIX Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA, organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wlkp., zgodnie z tradycją miał odbyć się w marcu tego roku. Plany organizatorom pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa i konkurs przesunięto na jesień licząc, że Covid-19 odpuści. Niestety, tak się nie stało dlatego przygotowane spektakle, jury konkursowe oglądało i oceniało online.

- Wszyscy mieliśmy nadzieję, że uda nam się spotkać: na scenie, na widowni, za kulisami. Stało się inaczej – ubolewa Beata Serbakowska, dyrektor ZSS w Ostrowie Wlkp.

 

W sumie w XIX przeglądzie wystartowało 9 zespołów - grupa „Draka” z SP 19 w Kaliszu, „Koło Żywego Słowa” SOSW Ostrzeszów, grupa „Kameleon” SOSW Konarzew, „Rupieciarnia” z ZPS Pleszew, „Teatr na 103” ZSS 103 Poznań, grupa „Swoboda” ZSS 101 Poznań,  „Po prostu” ŚDS Odolanów, grupa teatralna z POW w Ostrowie Wielkopolskim oraz gospodarze – grupa „Kajtuś czarodziej” z ZSS Ostrów Wielkopolski.

 

Zdaniem jury podczas tegorocznego konkursu bezkonkurencyjny okazał się zespół teatralny z ZSS nr 101 w Poznaniu ze spektaklem „O Królu Bulu”. Drugie miejsce zajęła grupa teatralna z ZSS nr 103 w Poznaniu za przedstawienie „Katarynaka” a trzecią nagrodą za bajkę o „Czerwonym Kapturku“  zgarnęli artyści z ostrowskiego ZSS im. Janusza Korczaka.

- Składamy serdeczne podziękowania grupom teatralnym, które podjęły wyzwanie prezentacji swoich występów w nowej odsłonie w warunkach zdalnego nauczania i zdalnej pracy. (...) Mamy nadzieję, że kolejna Maska odbędzie się już w rzeczywistym kontakcie, że znów doświadczać będziemy tej niecodziennej atmosfery „święta teatru” – godzin prób i przygotowań do występu, oczekiwań co przyniesie kolejny spektakl, niepewności związanej z werdyktem jury, ale przede wszystkim klimatu „spotkania” – wymiany, relacji, dzielenia się wzruszeniami, radością. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję przeglądu za rok – dodaje dyrektor Serbakowska.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl