iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Nagrody dla uzdolnionych młodych sportowców

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Emilia Twardowska z Nowych Kamienic (lekkoatletyka), Gabriela Lubieniecka z Wysocka Wielkiego (tenis stołowy), Piotr Stojanowski z Wtórku (lekkoatletyka), Łukasz Wołowicz z Wtórku (piłka ręczna) oraz Jędrzej Kowalski z Lewkowa (sporty walki), to piątka młodych sportowców, która otrzymała stypendia wójta gminy Ostrów Wielkopolski, za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 r.
Wręczenia czeków i złożenia gratulacji, dokonano podczas ostatniej sesji rady gminy. By otrzymać finansowe wsparcie, należy złożyć wniosek wraz z udokumentowaniem osiągnięć sportowych dziecka. Kryterium przyznania nagrody są wysokie wyniki w międzyszkolnym i krajowym współzawodnictwie sportowym. Kwota sportowego stypendium, uzależniona jest od sportowych wyników. Uczniowie otrzymali od 800 złotych do 1 200 złotych (brutto) jednorazowej nagrody. Listy gratulacyjne wraz z czekiem wręczali uczniom z-ca wójta gminy Antoni Hadryś oraz Piotr Śniegowski przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.
 
 
Krótkie dossier wyróżnionych zawodników:
Emilia Twardowska z Nowych Kamienic (lekkoatletyka, zawodniczka klubu Stal LA w Ostrowie Wielkopolskim, brązowa medalistka w skoku wzwyż Mistrzostw Polski młodzików U16 w Tarnowie oraz zwyciężczyni ogólnopolskiego finału Nestle Cup w Warszawie, gdzie ustanowiła nowy rekord życiowy 168 cm, co plasuje ją na I miejscu w Polsce w swojej kategorii wiekowej).
 
Gabriela Lubieniecka z Wysocka Wielkiego (czołowa zawodniczka Wielkopolski w tenisie stołowym w sezonie 2018/2019, zawodniczka LKS Orzeł Wysocko Wielkie, 2 miejsce w Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w kategorii żaczek, III miejsce w II Grand Prix Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym w kat. kadetek, I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Płd. Wlkp. w grze mieszanej w kategorii żak).
 
Piotr Stojanowski z Wtórku (to 16-letni zawodnik KS Stal S.A., brązowy medalista Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach w Krakowie, złoty medalista Mistrzostw Wielkopolski U16 w sztafecie w Pile).
 
Łukasz Wołowicz z Wtórku (od wielu lat aktywnie i z dużymi sukcesami trenuje piłkę ręczną, zawodnik KPR Ostrovia, wielokrotnie nagradzany za najlepszego zawodnika ogólnopolskich turniejów, jest członkiem kadry narodowej juniorów młodszych, w Mistrzostwach Polski został wybrany najlepszym strzelcem turnieju, regularnie występuje w zespole seniorów w I lidze).
 
Jędrzej Kowalski z Lewkowa (12- letni zawodnik Sportowego Klubu Taekwon – do Silla w Kaliszu, w ubiegłym roku uczestniczył w wydarzeniach sportowych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając miejsca na podium).
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI