iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Nabór wniosków do OBO zakończony

159 wniosków wpłynęło w ramach VIII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- 159 Waszych pomysłów trafiło na nasze biurka w ramach VIII edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego! Trwa właśnie ich merytoryczna ocena. Dziękuję za każdy Wasz projekt i każdą Waszą inicjatywę. To namacalny dowód na to, że bardzo kochacie Ostrów Wielkopolski. Na Wasze pomysły mamy w puli 1 milion złotych! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, 600 tysięcy złotych z miliona  w puli OBO, zarezerwowano na realizację zadań ogólnomiejskich dużych. Wartość jednego zadania w tej kategorii nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych brutto. W związku z tym, w 2022 roku, zostaną zrealizowane co najmniej dwa zadania ogólnomiejskie duże . Na realizację zadań ogólnomiejskich małych przeznaczono kwotę 200 tysięcy złotych. Wartość takiego zadania nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych brutto. Zatem, w ramach tej kategorii zostanie zrealizowanych co najmniej pięć zadań.

 

Mieszkańcy mogli składać wnioski także w kategorii zadania rewitalizacyjnego i edukacyjnego. Na realizację, każdej z tych dwóch kategorii zarezerwowano kwotę 100 000 zł, dzięki czemu zrealizowanych zostanie co najmniej pięć zadań edukacyjnych i pięć zadań rewitalizacyjnych.

 

- OBO wprowadziłam, gdy tylko zostałam prezydentem. Bardzo chciałam, by mieszkańcy mieli realny wpływ na nasze miasto. Dzięki temu w te wakacje mogę zaprosić Was na bezpłatne rejsy żaglówką, zajęcia jogi i rodzinne niedziele oraz wiele innych spotkań. Już nie mogę doczekać się, gdy poznam Wasze kolejne, niezwykle kreatywne pomysły, ...ale jak zawsze czekam razem z Wami na oficjalne ogłoszenie zadań. Na losowaniu numerów zadań spotkamy się w październiku, a głosować na nie będziemy przez cały listopad - dodaje prezydent Beata Klimek.

 

Spośród 159 złożonych wniosków: 37 dotyczy kategorii zadań rewitalizacyjnych, 23 zadań edukacyjnych, 53 zadań małych, a 46 zadań dużych.

 

Nabór wniosków do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego odbywał się przez cały czerwiec. Mieszkańcy mieli prawo składać wnioski w sposób tradycyjny, korzystając z pomocy urzędników, jak i mieli możliwość skorzystania z elektronicznej formy złożenia wniosku online.  

 

Zgodnie z harmonogramem, przez cały listopad, ostrowianie będą mogli oddawać głosy na zadania zgłoszone w VIII edycji OBO. Głosować będzie można na jedno zadanie ogólnomiejskie duże, jedno zadanie ogólnomiejskie małe, jedno edukacyjne i jedno rewitalizacyjne. Etap głosowania poprzedzi losowanie numerów dla zadań, które zostały dopuszczone do etapu głosowania. 


Tagi: OBO, ostrów
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również