iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Dla rolnika

Nabór kandydatów na moderatorów w ramach WOW

2021-04-16 13:11:41

Trwa nabór na kandydatów na moderatorów dla Południowej Wielkopolski w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi, programu realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia 2021 r.

Program Wielkopolska Odnowa Wsi realizowany jest od 2009 roku i wspiera inicjatywy społeczności wiejskich i małych miejscowości do realizacji rozmaitych projektów, które przyczyniają się do integracji lokalnych społeczności, rozwoju miejscowości, promocji jej walorów, kultywowania dziedzictwa kulturowego i kulinarnego. Dotychczas w programie uczestniczy ponad  1860 sołectw ze 179 gmin z całej Wielkopolski. Uczestnicy programu Wielkopolska Odnowa Wsi zrealizowali przeszło 1760 projektów na łączną kwotę 33 mln zł. Nabór na moderatorów programu ma na celu wyłonienie grupy osób, która weźmie udział w szkoleniu kandydatów na moderatorów Wielkopolskiej Odnowy Wsi.

 

- Moderatorzy odnowy wsi to ważne ogniwo w realizacji projektu przez dane sołectwo. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu lokalne społeczności mogą efektywnie ubiegać się o wsparcie finansowe niezbędne do wykonania różnorodnych projektów i zadań, wykorzystać swoje zasoby, mocne strony i walory. Wiedza i umiejętności moderatorów pozwalają stworzyć istotny dokument dla rozwoju sołectwa jakim jest „Sołecka Strategia Rozwoju”, który wyznacza drogę przemian sołectwa na kilka lat. Niejednokrotnie pomoc Moderatorów była niezbędna podczas realizacji danego projektu – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

 

Zadaniem moderatorów jest wspieranie społeczności lokalnych w uruchamianiu i wdrażaniu procesów odnowy wsi w sołectwach województwa wielkopolskiego uczestniczących w programie, w szczególności przygotowanie i prowadzenie warsztatów dotyczących opracowania sołeckich strategii rozwoju. Poszukiwane są osoby, które wyrażają chęć pracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w szczególności przedstawicieli stowarzyszeń oraz innych organizacji i instytucji działających na obszarach wiejskich. Szczególnie poszukiwane są osoby zamieszkujące na terenie powiatów: krotoszyńskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, ostrowskiego, kaliskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego. Nabór na moderatorów Wielkopolskiej Odnowy Wsi prowadzony  jest przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

Szczegółowe informacje dotyczące naboru można uzyskać na stronach internetowych: umww.pl/moderatorzy-odnowy-wsi (podstrona Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz wow.umww.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl